Już niedługo premiera najnowszej konsoli od Sony

21.09.2020, 12:33 0 komentarzy
Już niedługo premiera najnowszej konsoli od Sony

Już w roku poprzednim zapowiedziano, iż w aktualnym roku japońska firma Sony okaże nam swoje najmłodsze dziecko - PlayStation 5. Prawdą jest, że pośród graczy dalej popularna jest ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią miało zmniejszać się. Jednak japońska firma zdecydowała się na stworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, przez co fani czekają niecierpliwie.

Najnowsze technologie w PlayStation 5

Japońska firma Sony wielokrotnie pokazywała, że jest innowatorem na rynku i może zdziwić graczy. Konsola PS4 ustanowiła dosyć wysoką poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko przez kompletnie nowatorską jakość, jakiej nigdy nie zaoferowała żadna inna marka. Wysoce wyczulone pady, gierki nowszej generacji, grafika - gracze oczywiście potrafili docenić te wszystkie elementy i przez to teraz PlayStation4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Jednak nie obyło się bez problemów na początku premiery - Sony zamierzało podnieść wszelkie technologie (co w rezultacie im się udało), ale wypuszczenie oraz wcześniejsze pokazy PlayStation 4 zrodziły ambiwalentne emocje. Fanom, zaprzyjaźnionym ze starszą konsolą PS3, nie całkiem pasowały przykładowo kontrolery, albowiem na pierwszy rzut oka wydawało się, że okażą się dosyć niewygodne przy grze. Definitywnie pady miały nieco alternatywną formę, ale kłopotem zostawała pierwsza wersja konsoli PS4. PlayStation4 się przegrzewała, urządzenie potrafiło też samo resetować się.

Rzecz jasna po pewnym czasie i aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko firma Sony idzie w dobrą stronę, a wytworzona konsola do gier dostała miano legendy. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo osób wspomina naprawdę sentymentalnie.

A czy PlayStation 5 będzie podobnym sukcesem?

Z pewnością niejeden gracz oraz fan ciekawostek technologicznych z niecierpliwością oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli. Firma Sony powiedziała, że gry poznane na PS4 będą działały na najnowszej konsoli (ale nie będzie to działało na odwrót, co wielu fanom się nie podoba). Pojawiły się w tej chwili pierwsze wiadomości o kłopotach z preorderami - mówi się, że japońska firma nie nadąża z produkowaniem, aczkolwiek nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko obłudne hejty. W Internecie pojawiają się kolejne wiadomości również o tym, iż konsola PlayStation5 może mieć rzekomo problemy z rozdzielczością 4k. Jednakże i w tym wypadku nie ma pewności, jaka okaże się rzeczywistość. Detali dowiemy się w chwili premierowego ukazania się sprzętu, czyli dziewiętnastego listopada 2020 roku.

Tagi:

Zostaw komentarz