Technology

Niedługo startują wybory prezydenckie w USA

15.09.2020, 11:42 0 komentarzy
Niedługo startują wybory prezydenckie w USA

W bieżącym roku obywatele Stanów Zjednoczonych będą wybierać kolejną głowę państwa. Na chwilę obecną ten urząd obejmuje Donald Trump i oczywiście ubiega się on o ponowny wybór. Jednak konkurencja nie śpi i 50 dni przed wyborami jest możliwość zapoznać się z publicznymi opiniami. Jak się rozwija sytuacja aktualnie? Szanse którego kandydata są najlepiej rokujące? W porównaniu z 2016 rokiem, największy konkurent Trumpa ma zdecydowanie wyższą przewagę.

Joe Biden, przedstawiciel frakcji demokratycznej, ma ponad 7% wyższość nad obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. wyborczy sztab Donalda Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, aby teraźniejsze sondaże przewidywały przyszły wynik głosowania. W ostatnim głosowaniu sytuacja była trochę podobna - była sekretarz stanu w ostatnich wyborach również przodowała, aczkolwiek jej wyższość nie była tak duża. Było to wyłącznie 2,3%. Niezależnie od tego, że Hillary Clinton miała przewagę oraz dostała większą liczbę głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe Stany, przegrała starcie z Trumpem.

Co interesujące, w Stanach nie przesądza o wygranej większość indywidualnych głosów. Decydujący się okazuje głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich ilość i zależy ona od populacji w danym stanie. Pięć stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania - konkuruje ze sobą w znacznej mierze.

W każdym wyżej wymienionym stanie sondaże różnią się między sobą. W niektórych stanach przewodzi kandydat Republikanów, gdzie indziej frakcji demokratycznej. Sytuacja więc okazuje się nie być przewidywalna. Wszystko zdecydowanie będzie zależeć od ogólnych poglądów w konkretnej części USA - gdzieniegdzie obywatele mają idee w znacznej mierze republikańskie, a gdzieniegdzie są to poglądy ogólnie demokratyczne. Jednak nawet w stanach w znacznej mierze o poglądach republikańskich w ostatnim czasie zaszły znaczące zmiany. Wiele dzięki nowym mieszkańcom, którzy przedstawiają stosunkowo liberalne poglądy, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na domy w niskich cenach. Takie głosy być może będą miały duży wpływ na wybór kolejną głowę kraju.

A jak będzie wyglądać oddanie głosu podczas trwania epidemii? Z powodu epidemii głosowanie będzie wydłużone, ponieważ rozpoczną się nawet za niedługo. Duża liczba Amerykanów będzie oddawać swój głos poprzez korespondencję.

Pozostaje więc poczekać na rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę zeszłe wybory, nic nie będzie stuprocentowo pewne toteż sugerowanie się sondami się może okazać niecelne.

Zostaw komentarz