Od czwartku nie ustępują ogólnopolskie manifestacje kobiet dotyczące zmian w prawie aborcyjnym

26.10.2020, 13:25 0 komentarzy
Od czwartku nie ustępują ogólnopolskie manifestacje kobiet dotyczące zmian w prawie aborcyjnym

W ponad osiemdziesięciu miejscowościach w kraju oraz w 20 za granicą, na manifestacje postanowiły ruszyć pełnoletnie kobiety, podobnie jak i mężczyźni razem z młodzieżą, chcąc ukazać swoją niechęć odnośnie ogłoszenia Trybunału w odniesieniu do aborcji. 22 października, w czwartek rano, w zgodzie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w wypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu zostało uznane za wykluczające się z polską Konstytucją. Od momentu podjęcia werdyktu obrad każdego dnia trwają protesty, które mają na celu wykazanie niezadowolenia w takowej idei. Strajkującym asystują tego typu slogany jak chociażby "To jest wojna" czy też "Piekło Kobiet". Można usłyszeć również teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", a także "***** ***", a we właściwe pola możliwe jest wstawić slogan, w prowokacyjny sposób nakazujący wynieść się rządzącej partii. Zarówno młodsi, jak również starsi Polacy postanowili udać się na ulice miast, aby pokazać swą solidarność z manifestującymi, które zostały pozbawione prawa do decydowania dzięki wyrokowi rządowemu. Setki tysięcy ludzi w polskich miastach i Polonia za granicą chce pokazać, że ów przepis nie może wejść w życie i zaprezentować swoje wzburzenie odnośnie stanowiska aktualnie rządzącej partii.

Skala demonstracji jest przeogromna

Już na początku na strajkach było niemało ludzi, w głównej mierze rozzłoszczonych kobiet. W liczniejszych miejscowościach, demonstrujących były setki, a nawet tysiące, jednak i w niewielkich miasteczkach społeczność wyrażała opór, stawiając się pod budynkami władzy oraz wybierając się na tzw. "spacery". Na strajkach skandowanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są piosenki, natomiast na kartonowych plakatach da się odnaleźć różnorodne napisy i rysunki, jak np. "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Jednak głównym symbolem, który ukazuje się bez przerwy, jest błyskawica w kolorze czerwonym. Pełno gwiazd oraz osób medialnych albo decyduje się na przyłączenie się do protestów, pojawiając się na ulicach swoich miast, albo publikuje informacje w mediach społecznościowych, pokazując swoje wsparcie dla protestu. Jednak partia, która obecnie rządzi jak też reprezentanci Kościoła Katolickiego wnioskują, że Strajk Kobiet to napór, którego głównym motywem jest to aby rozregulować Polskę i ze względu na to nawołują do powstrzymania demonstracji.

Na terenie całej Polski mniej więcej 400 000 ludzi ulokowało się na ulicach miast w aż 400 protestach, jednakże najwięcej osób strajkujących można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Kraków, Szczecin, Poznań jak też wiele wojewódzkich miast zostały objęte manifestacjami. Cały świat obiegły również wiadomości o tym, że manifestacje mają miejsce w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech i we Włoszech. Codziennie w wielu miastach Polski można zaobserwować demonstracje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma odbyć się najbardziej liczny do tej pory sprzeciw.

Tagi:

Zostaw komentarz