Technology

Polska kadra narodowa utrzymuje się w grupie A Ligi Narodów - triumf z reprezentacją narodową Walii rezultatem jeden do zera!

17.10.2022, 09:40 0 komentarzy
Polska kadra narodowa utrzymuje się w grupie A Ligi Narodów - triumf z reprezentacją narodową Walii rezultatem jeden do zera!

Na pewno w tym roku rozgrywki Ligi Narodowej musiały być zagrane w przyspieszonym tempie, ze względu na zbliżające się światowe mistrzostwa w Katarze. W finale baraży polska reprezentacja pod wodzą Czesława Michniewicza pokonała zespół narodowy Szwecji i również wystąpi na światowych mistrzostwach. Nim jednak się to stanie nasi piłkarze mieli do zrealizowania jeszcze jedno naprawdę istotne zadanie. Nadrzędnym celem na rozgrywaną w 2022 roku edycję Ligi Narodowej kolejny raz było utrzymanie miejsca w dywizji A. Przede wszystkim rozchodzi się tutaj o prestiż, oraz szansę rozgrywania spotkań z silniejszymi oponentami. Polska kadra narodowa będzie w stanie nabierać doświadczenia w pojedynkach z potęgami futbolu światowego i co ważne zobaczyć, w jakim jest aktualnie miejscu. W tym roku zadanie nie było najłatwiejsze, gdyż nasza kadra zobligowana była mierzyć się z takimi ekipami jak reprezentacja narodowa Belgii, drużyna Walii oraz Holandia. Każdy z tych zespołów to duże wyzwanie, i właśnie dlatego walka o każdy punkt była niezwykle trudna.

W sytuacji, gdy narodowa kadra Polska odniosła porażkę z reprezentacją narodową Belgii rezultatem 1 do 6 fani piłki nożnej z Polski byli mocno zawiedzeni. Był to bez najmniejszych wątpliwości kubeł zimnej wody dla piłkarzy, jak i dla trenerów. Bez wątpienia awans na mundial był bardzo dużym osiągnięciem, lecz drużyna posiadająca w tylu zdolnych zawodników nie może sobie pozwolić na porażkę tego typu. W kolejnych pojedynkach naszej reprezentacji szło już jednak dużo lepiej, czego świetnym przykładem jest remis z reprezentacją Holandii, oraz zwycięstwo z reprezentacją narodową Walii na Stadionie Narodowym. Nadeszła pora ostatniej kolejki podczas grupowych rozgrywek, gdzie oponentem piłkarskiej reprezentacji Polski była reprezentacja Walii. Zawodnicy Walii musieli zwyciężyć w tym starciu, aby móc rozmyślać o pozostaniu w grupie A Ligi Narodów. Naszym wystarczał do utrzymania wyłącznie remis. To był wyrównany i ciężki pojedynek, jednak z nieznacznym wskazaniem na drużynę narodową Polski. Nasi reprezentanci byli lepsi w czasie całego starcia i potwierdzili w trakcie drugiej części, gdy po niesamowitym zagraniu Lewandowskiego, do bramki trafił Świderski. Finalnie polska kadra narodowa zwyciężyła wynikiem jeden do zera i dzięki temu została w dywizji A Ligi Narodów. Aktualnie sympatycy piłkarscy w naszym kraju mogą ze spokojem czekać na pierwsze pojedynki rozgrywek grupowych polskiego zespołu na mundialu w Katarze.

Zostaw komentarz