Technology

Reprezentacja Ekwadoru pokonuje kadrę narodową Kataru w inauguracyjnym meczu światowego czempionatu!

21.11.2022, 11:51 0 komentarzy

Mundial to impreza piłkarska, która ma miejsce co 4 lata. Bez wątpienia fani futbolu z całej świata wyczekują z niecierpliwością na inauguracyjny pojedynek mistrzostw świata. W taki sam sposób było przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w ten weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała niezwykle poprzedzała inauguracyjny mecz. Jednak później przyszedł czas piłki nożnej i fani futbolu zebrani na stadionie a także przez telewizorami oczekiwali wspaniałego widowiska. Zawodnicy narodowej reprezentacji Ekwadoru bardzo szybko zdobyli gola i już od początku spotkania emocji nie zabrakło. Już w 3 minucie Emmer Valencia trafił do siatki i mogło się zdawać, że reprezentacja narodowa Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym spotkaniu. Jednak sędzia tego pojedynku postanowił prześledzić za pomocą systemu VAR poprawność tego gola i okazało się, że w chwili podania napastnik był na spalonym. W tej sytuacji organizatorzy tych mistrzostw mieli więc naprawdę dużo szczęścia.

Narodowa reprezentacja Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszego gola nie miała w planach przestać atakować. Zawodnicy reprezentacji Ekwadoru cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania, non stop przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Parę minut później zawodnik narodowej kadry Ekwadoru odnalazł się w akcji sam na sam z golkiperem narodowej kadry Kataru i został przez niego powalony. Główny arbiter nie wahał się ani chwili i podyktował karnego, a golkiperowi dał żółty kartonik. Karnego na bramkę zamienił kapitan zespołu Ekwadoru Emmer Valencia. Naprawdę słabo wobec narodowej drużyny Ekwadoru prezentowała się kadra narodowa Kataru. Golkiper drużyny Ekwadoru przez dużą część meczu nie miał nic do roboty, ponieważ po stronie Katarczyków nie było widać pomysłu na to spotkanie. W 31 minucie wpadł drugi gol dla narodowego zespołu Ekwadoru, a autorem kolejny raz był Valencia. W pierwszej połowy tego meczu nie oglądaliśmy już więcej goli. Podczas drugiej połowy obie drużyny zdecydowanie zredukowały rytm i na murawie mało się działo. W ostatecznym rozrachunku pojedynek skończył się wynikiem 2:0 dla zespołu narodowego Ekwadoru, która fantastycznie zaczęła mundial. Z kolei drużyna Kataru znalazła się teraz w trudnym położeniu i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mundialu.